Akademicko

Poznańskie uczelnie są najlepsze w kraju. Do dyspozycji studentów jest ponad 1000 wykładowców z tytułem profesora
i ponad 200 kierunków studiów, nowoczesne centra dydaktyczne, ciekawe programy, infrastruktura i miejsca pracy.

Ciekawie

W Poznaniu bywa międzynarodowo, awangardowo i zwyczajnie fajnie. Ilość koncertów, imprez, wystaw, ciekawych miejsc i festiwali zadowoli każdego. Sprawdź poznańską scenę teatralną oraz bogaty repertuar kinowy, a potem skorzystaj z oferty najlepszych klubów, restauracji i barów.

W formie

Formy do studiowania nabierzesz podczas największych imprez sportowych. Wystartuj w poznańskim maratonie – największym w Polsce! Pokibicuj drużynie Lecha albo międzynarodowym wioślarzom
i kajakarzom. Odwiedź też jedyny w kraju wyścigowy Tor Poznań, na którym odbywają się Samochodowe
i Motocyklowe Mistrzostwa Polski.

Zawodowo

Poznań to miejsce otwarte na biznes,
w którym z powodzeniem udaje się realizować śmiałe pomysły i wielkie idee. Najlepszym dowodem na ogromny intelektualny i gospodarczy potencjał miasta są wielkie marki, funkcjonujące tutaj od lat. Jednak Poznań to również miasto prężnie rozwijających się startupów i przedsiębiorstw z zakresu nowych technologii. W Poznaniu działa ponad 110 tys. firm,a stopa bezrobocia jest najniższa w kraju. To także najbardziej Startupowe miasto w Polsce!

Multikulturowo

Co roku szkoły wyższe w Poznaniu opuszcza ok. 30 tys. absolwentów. Prawie
80% studiujących to przyjezdni.
W Poznaniu kształci się ok. 6 tys. studentów i studentek zagranicznych
z 114 krajów świata. Tak zróżnicowane kulturowo towarzystwo zachęca do skorzystania z wielu programów wymiany studenckiej (jak ERASMUS+) i spędzenia części studiów za granicą!

Wszędzie blisko

Poznań to idealnie położone miasto. Znajduje się w połowie drogi między Berlinem a Warszawą! Do stolicy Niemiec autostradą dojedziesz już w 2,5 h. Oprócz linii kolejowych i autobusowych Poznań oferuje także wiele atrakcyjnych połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Ławica!