Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza to jedna z najstarszych uczelni w Wielkopolsce, która dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze od ponad ćwierć wieku kształci specjalistów w swoich obszarach.

Do najciekawszych specjalności należą: projektowanie gier (na kierunku wzornictwo), dziennikarstwo modowe (na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz marketing internetowy i nowe media (również DiKS).

Absolwenci WSUS to redaktorzy lokalnych i ogólnopolskich mediów, adwokaci, prokuratorzy i sędziowie, artyści, architekci, projektanci, właściciele galerii i znawcy sztuki. Uczelnia mieści się w samym sercu Poznania, w nowoczesnym gmachu Międzynarodowych Targów Poznańskich, naprzeciwko Dworca PKP i Galerii Avenida. Wnętrza uczelni ozdabiają liczne dzieła sztuki autorstwa studentów i pedagogów Wydziału Artystycznego.

WSUS to uczelnia nastawiona na realizację wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami XXI wiek. Kształcenie na wszystkich kierunkach i w ramach wąskich specjalizacji, szczególnie cenionych na rynku pracy, stwarza absolwentom korzystne warunki zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach, w instytucjach i firmach o wysokim prestiżu. Uczelnia przygotowuje specjalistów w wielu dziedzinach aktywności społecznej, kulturalnej, menedżerów i artystów zdolnych do zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami użyteczności publicznej.

Czy wiesz, że...

Organ założycielski Uczelni powstał już w 1985 roku jako Ośrodek Badań Rynku Sztuki Współczesnej.

Uczelnia ściśle współpracuje z Uniwersytetem w Sojo, w Japonii, prowadząc wymianę doświadczeń akademickich.

W 2006 r. częścią WSUS stała się Wyższa Szkoła Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis, z której przekształcenia powstał Wydział Artystyczny WSUS

UCZELNIA W LICZBACH:

2 wydziały
4 kierunki
400 studentów
2 koła naukowe
20 partnerów zagranicznych