Wyższa Szkoła Pedagogiki
i Administracji

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu otrzymała wiele nagród i wyróżnień, między innymi certyfikaty "Najwyższa Jakość w Edukacji", "Uczelnia walcząca z plagiatami". WSPiA kształci studentów na 11 kierunkach. Do najciekawszych należą: ratownictwo medyczne, pedagokika przedszkolna i wczesnoszkolna, psychologia czy fizjoterapia.

Uczelnia cieszy się wyjątkową popularnością wśród młodzieży. Znana jest z indywidualnego podejścia do studenta, sprawnego systemu stypendialnego oraz wielu zajęć dodatkowych dla zainteresowanych. Studenci mogą podnosić swoją sprawność fizyczną i działać w sekcjach AZS, które funkcjonują na uczelni. Wielu z nich sięga po najwyższe laury na mistrzostwach Europy i świata. Uczelnia posiada wielofunkcyjne sale sportowe, boisko, sale do sportów walki oraz doskonale wyposażoną, nowoczesną siłownię, a także również świetnie wyposażony ośrodek sportu i rekreacji w Puszczy Noteckiej w Kwiejcach.

Absolwent WSPiA jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych. Zdobyta wiedza i umiejętności interdyscyplinarne pozwalają również na podjęcie pracy w sektorze prawno-biznesowym. Absolwenci uczelni mogą pełnić rolę instruktora w ośrodkach sportowych i rekreacyjnych, w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży, a także w placówkach służby zdrowia.

Czy wiesz, że...

13.09.2019 r. odbyły się zajęcia metodyczne "GRY MUZYCZNE" - innowacyjne metody muzykowania z dziećmi - z Uhira Abondanza Kuhlmann i Daniellą Forchetti, nauczycielami z Brazylii. Warsztaty zostały zorganizowane przez Koło Naukowe WSPiA "ALTER-EDU".

2.09.2019 r. przedstawiciele WSPiA uczestniczyli w uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego społeczności naszego partnera _ Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

UCZELNIA W LICZBACH:

2 wydziały
10 kierunków
4 koła naukowe