Wyższa Szkoła Logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki jest liderem kształcenia logistycznego. WSL przygotowuje specjalistów dla najszybciej rozwijającej się gałęzi polskiej gospodarki. Uczelnia oferuje elastyczny system nauki, w tym studia dzienne, zaoczne oraz dualne.

Dwa lata temu Polska Komisja Akredytacyjna, najważniejszy organ w Polsce kontrolujący funkcjonowanie wyższych uczelni, przyznała kierunkowi Logistyka najwyższą możliwą ocenę - wyróżniającą. Jak dotąd, WSL jest jedyną uczelnią w Polsce, której taką ocenę przyznano.

Do najciekawszych specjalności na logistyce należą: inżyniera systemów logistycznych, e-commerce i technologie mobilne w logistyce. Studia dualne I stopnia na kierunku logistyka to natomiast innowacyjny system studiowania, zakładający równoczesne zdobywanie wiedzy teoretycznej i doświadczenia praktycznego. Innym, ciekawym kierunkiem studiów jest transport i spedycja.

Wyższa Szkoła Logistyki intensywnie współpracuje z najlepszymi firmami branży logistycznej i stawia na kształcenie praktyczne. Dzięki temu jej absolwenci dysponują nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną. Bogata oferta praktyk i staży zawodowych owocuje doświadczeniem, które ma ogromny wpływ na pozycję absolwentów WSL na rynku pracy. Według rankingów, absolwenci tej uczelni mają najwyższe zarobki spośród absolwentów wszystkich poznańskich wyższych uczelni.

Czy wiesz, że...

Ścisła współpraca z biznesem gwarantująca rynkowe specjalizacje studiów oraz szybkie zatrudnienie absolwentów. 

Wyższa Szkoła Logistyki od 2008 roku organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Łącznie we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 70 tysięcy uczniów z całego kraju. Wyższa Szkoła Logistyki od wielu lat intensywnie współpracuje z nauczycielami szkół średnich organizując coroczne Forum Nauczycielskie.

UCZELNIA W LICZBACH:

1 wydział
2 kierunki
2590 studentów
Studenckie Naukowe Koło Logistyki CORLOG
3 partnerów zagranicznych