Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu to pierwsza, unikatowa i najbardziej wyspecjalizowana w obszarze bezpieczeństwa i nauk społecznych uczelnia w kraju. Kształci już od 15 lat na 9 wydziałach w Polsce! 

Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu oferuje studia I stopnia na kierunkach:

  • bezpieczeństwo narodowe, 
  • bezpieczeństwo zdrowotne (unikatowy kierunek w skali kraju), 
  • psychologia, 
  • pedagogika,
  • zarządzanie. 

Ponadto Wydział prowadzi studia II stopnia na kierunkach Bezpieczeństwo narodowe oraz Psychologia.  

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu ma 73 partnerów krajowych, w tym 19 placówek oświatowych i 54 instytucji, m. in. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu, komendy policji, kancelarie prawne, biura detektywistyczne, biblioteki oraz wiele innych.

Uczelnia zapewnia praktyczne podejście do nauki zawodu, bogatą ofertę edukacyjną dostosowaną do trendów na rynku pracy oraz profesjonalną kadrę nauczycieli akademickich. Wyróżnia ją przede wszystkim innowacyjna oferta specjalności, aktywna współpraca   z pracodawcami i środowiskiem społeczno-gospodarczym, spersonalizowane podejście do potrzeb studentów oraz zapewnienie wysokich i różnorodnych kwalifikacji zawodowych, gwarantujących dobrą pracę po studiach. 

Od roku akademickiego 2019/2020 zajęcia prowadzone są online, z wykorzystaniem metod oraz technik kształcenia na odległość poprzez platformę edukacyjną Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Microsoft Teams.

Czy wiesz, że...

Przedłużamy rekrutację na rok akademicki 2020/2021

Duże zainteresowanie w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu spowodowało, że Uczelnia postanowiła przedłużyć okres rekrutacji do 30 listopada 2020 roku. Przypominamy, że istnieje możliwość składania dokumentów rekrutacyjnych stacjonarnie oraz w wersji online. Więcej informacja na https://www.wsb.net.pl/aktualnosci/przedluzamy-rekrutacje-na-studia-do-konca-listopada/

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu i Stowarzyszenie Edukacja dla Bezpieczeństwa we współpracy z innymi podmiotami z Wielkopolski ogłasza nabór do „SEKCJI BEZPIECZEŃSTWA CYBERPRZESTRZENI”. Uruchomienie sekcji  zaplanowano wraz z rozpoczęciem semestru zimowego roku akademickiego 2021/22 (przez studentów rozpoczynających 3 semestr studiów).Więcej informacji na https://www.wsb.net.pl/aktualnosci/nabor-do-sekcji-bezpieczenstwa-cyberprzestrzeni/

UCZELNIA W LICZBACH:

9 wydziałów
24 kierunków
1256 studentów
11 kół naukowych
Partnerzy krajowi ogółem: 5