Wyższa Szkoła Bankowa

Wyższe Szkoły Bankowe to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Od wielu lat kształci w taki sposób, aby pokazać, że możliwe jest łączenie nauki z pracą i życiem prywatnym. Niezależnie czy są to studia wyższe, podyplomowe czy szkolenia, WSB działają w myśl idei work-life balance.

WSB to już 25 lat historii! Zaczęła się ona w 1994 roku. To wtedy udało się przeprowadzić pierwsze zajęcia z finansów i bankowości. Od tego momentu, przez kolejne lata uczelnia rozwijała i udoskonalała swoją ofertę. Dziś może pochwalić się licznymi nagrodami, prestiżowymi certyfikatami i złotymi medalami, które wyróżniają ją na tle wielu prywatnych uczelni z całego kraju. W jej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje studiów, szkolenia oraz studia MBA.

W opublikowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu (wraz z Wydziałami w Chorzowie i Szczecinie) została uznana za najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnię niepubliczną w Polsce.

UCZELNIA W LICZBACH:

3 wydziały
ok 100 kierunków
niemalże 30 tys.studentów
15 kół naukowych