Akademia Wychowania Fizycznego im.E.Piaseckiego

Poznańska AWF to uczelnia, w której studenci mogą realizować swoje pasje naukowe w przyjaznej atmosferze, współpracując z wybitnymi naukowcami, ale także praktykami, trenerami oraz zdobywać wykształcenie na wysokim poziomie korzystając z nowoczesnego zaplecza naukowego (m.in. laboratoria i pracownie).  

W AWF Poznań ruch i zdrowie studenci zgłębiają z licznych perspektyw, łącząc różne zainteresowania. Takie kierunki jak Wychowanie Fizyczne, Sport, Dietetyka czy Fizjoterapia to także idealny wybór dla młodych sportowców, umożliwiający rozwijanie talentu i zdobycie wykształcenia wyższego. Uczelnia pielęgnuje też jednak artystyczne talenty na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej. 

Akademia kształci także młodych naukowców w Szkole Doktorskiej z nauk o kulturze fizycznej. Doktoranci mogą prowadzić badania związane z wychowaniem fizycznym, sportem, rekreacją fizyczną czy turystyką pod kierunkiem doświadczonych naukowców w nowoczesnych laboratoriach lub w terenie.

Czy wiesz, że...
 

AWF Poznań jest najstarszą uczelnią wychowania fizycznego w Polsce i trzecią w Europie, powstałą z  Katedry Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego w 1919 r. W 2019 r. Akademia świętowała 100-lecie swojego istnienia.

Uczelnia dysponuje 15 świetnie wyposażonymi laboratoriami, w których badani są m.in. członkowie kadry lekkoatletycznej, szermierze, hokeiści na trawie i inni zawodowi sportowcy, m.in. w badaniach wydolnościowych udział wzięła m.in. Patrycja Wyciszkiewicz, która na Mistrzostwach Świata w Dosze zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów.

UCZELNIA W LICZBACH:

3 wydziały
7 kierunków
Blisko 3 tys. studentów
23 koła naukowe
55 uczelni partnerskich w programie Erasmus+