Akademia Muzyczna  
Ignacego Jana Paderewskiego
w Poznaniu - z miłości do muzyki

Historia Akademii sięga 1920 roku – od początku działalności szczycimy się kadrą pedagogiczną, którą tworzą znakomite postaci polskiego środowiska muzycznego. Potwierdzeniem jakości kształcenia są nagrody zdobywane przez naszych studentów na prestiżowych konkursach muzycznych w Europie i na świecie oraz wyróżnienia w postaci stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2006 roku dysponujemy Aulą Nova, w której znajdują się m.in.: sala koncertowa wyposażona w organy firmy A. Schuke z Poczdamu, fortepiany koncertowe firmy Steinway i Yamaha, Studio Nagrań, dysponujące wysokiej klasy aparaturą cyfrową, umożliwiającą nagrywanie płyt i dokumentowanie działalności koncertowej i Studio Muzyki Elektroakustycznej, wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, służący procesowi tworzenia i zapisu muzyki. Oddanie do użytku Auli Nova sprawiło, że Uczelnia, obok działalności dydaktycznej, zaczęła pełnić rolę instytucji kultury, a dzięki bogatej ofercie repertuarowej stała się jednym z najistotniejszych ośrodków artystycznych Poznania.

Jesteśmy jedyną uczelnią muzyczną w Polsce, która prowadzi studia w specjalności: lutnictwo artystyczne. Zajmujemy wysoką, piątą pozycję w rankingu 256 europejskich uczelni artystycznych zrzeszonych w Programie Erasmus+, którego głównym punktem działalności jest wymiana zarówno kadry pedagogicznej, jak i studentów.

UCZELNIA W LICZBACH:

2 wydziały
7 kierunków
około 730 studentów
8 kół naukowych