Prawo w biznesie - niepubliczne Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 

Co zyskujesz studiując prawo w biznesie w WSB?

Ukończysz kierunek łączący w sobie elementy z takich dziedzin, jak prawo, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. Interdyscyplinarność kształcenia jest odpowiedzią na współczesne wymagania pracodawców.

Zdobyta wiedza i doświadczenie dadzą Ci szansę na pracę w różnych podmiotach, takich jak kancelarie prawnicze, działy prawne i finansowe przedsiębiorstw, firmy konsultingowe, windykacyjne, doradcze, ubezpieczeniowe, banki oraz organy administracji publicznej.

 Na zajęciach spotkasz praktyków, którzy pracują w dużych przedsiębiorstwach lub prowadzą własną działalność gospodarczą. Podczas zajęć przekażą Ci nie tylko wiedzę teoretyczną, ale podzielą się własnym doświadczeniem biznesowym.

Zajęcia w znacznej mierze prowadzone są w formie warsztatów. Realizując projekty czy omawiając case studies, przetestujesz teoretyczne zagadnienia na rzeczywistych przykładach.

W ramach zajęć będziesz uczestniczyć w rozprawach sądowych, wycieczkach do Sądu Najwyższego czy zakładów karnych. Praktykę zawodową możesz realizować w sądach i kancelariach, również tych, z którymi współpracujemy.

Zajęcia w ramach kierunku prowadzą sędziowie, adwokaci, radcowie prawni oraz notariusze. Dzięki temu możesz uczyć się od ekspertów w danej dziedzinie.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poznasz prawne i finansowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę.

Nauczysz się interpretować regulacje prawne dotyczące funkcjonowania i finansów przedsiębiorstw.

Będziesz wiedział jak doradzać osobom zarządzającym finansami przedsiębiorstwa.

Zrozumiesz proces pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.

Nauczysz się obsługiwać spółki prawa handlowego i organy tych spółek.

Poznasz zasady kierowania zespołem i organizacji firmy.

Tu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji

SZCZEGÓŁY