Qpony.pl, czyli Tomasz Jabłoński, Marcin Lenkiewicz i Krzysztof Łuczak

Twórcy aplikacji do pobierania kuponów zniżkowych. Zaczynali od rozdawania rabatów przy Moście Teatralnym w Poznaniu, a w ciągu 3 lat rozprowadzili ponad 3.000.000 katalogów zniżkowych w 20 miastach w Polsce. Z czasem konwencjonalny sposób dostarczania rabatów zamienili na aplikację mobilną, którą pobrało już 250.000 osób.

Absolwenci poznańskich uczelni - Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, pochodzą z Opalenicy, Słupska i Poznania. Tomek i Krzysiek znają się jeszcze z czasów liceum, a z Marcinem poznali się na studiach.

W czasie studiów w Poznaniu kształcili się w kierunkach niezwiązanych z nowoczesnymi technologiami. Tomek skończył prawo, Krzysiek rachunkowość, a Marcin anglistykę. Dwóch pierwszych kontynuuje edukację na studiach doktoranckich na swoich uczelniach.

Na pomysł założenia firmy wpadł Tomek podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Chcąc przenieść ideę couponingu na polskie realia, przywiózł z USA torbę wypełnioną kuponami rabatowymi i stworzył pierwszy polski katalog rabatowy Qpony.pl.

W wolnym czasie biegają maratony, rozwijają się, podróżują. Na pierwszy rzut oka różnią się wszystkim, ale łączy ich jedna idea, przyjaźń i wspólna wizja na przyszłość.

www.Qpony.pl

facebook.com/qponypl