Michał Gramacki

Manager kultury, producent, wykładowca akademicki, działacz społeczny. Inicjator i opiekun kierunku studiów Produkcja filmowa w Collegium da Vinci. Były współpracownik Konsulatów w USA (Los Angeles) i w Australii (Sydney).

Związany z produkcją odbywających się w Poznaniu i Łodzi 4 międzynarodowych festiwali: Transatlantyk, Malta, Animator oraz Short Waves. Koordynator wielu innych wydarzeń o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Manager miejskich projektów Poznan Film Commission (pomoc informacyjna i organizacyjna dla producentów filmowych) oraz Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań (narzędzie do wspierania produkcji filmowych).

Odpowiedzialny za miejską koordynację podczas realizacji programów do wielu stacji telewizyjnych (m.in. BBC, National Geographic, TVN, TVP), do filmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. „W Spirali“, „Decay“, „Chronology“, „Metr od Świętości“) oraz spotów komercyjnych i społecznych.

Współtwórca idei Filmowego Poznania. Angażuje się mocno w prace dotyczące zjednoczenia lokalnego środowiska filmowego, biznesowego i akademickiego oraz działań związanych z rozwojem edukacji i kultury filmowej w Poznaniu.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na Wydziale Turystyki i Rekreacji. Podróżnik, zdobywca 6 kontynentów.