Daga Gregorowicz

Kolorowa, energetyczna i nietuzinkowa. Laureatka Fryderyka i stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zaskoczy Cię unikalnym połączeniem świata muzyki, geografii i umiejętności managerskich.

Absolwentka Geoinformacji na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych  (UAM)
oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. C. Niemena w Poznaniu.

W czasie studiów w Poznaniu poznała olbrzymią liczbę osób. Z większością ma kontakt do dziś. Działając aktywnie w Studenckim Kole Naukowym Geografów rozwinęła umiejętność kreatywnego myślenia. Organizowała międzynarodowe konferencje, dużo podróżowała.

Na pomysł założenia zespołu DAGADANA wpadła pod koniec studiów, odwiedzając znajomych na Ukrainie. Był to wynik zawiązanej wcześniej przyjaźni pomiędzy Dagą, Daną Vynnytską i Mikołajem Pospieszalskim. Tak powstał polsko-ukraiński zespół, który działa już od 6 lat. Współpracuje z muzykami z całego świata. Od Berbera z marokańskiej pustyni przez gitarzystę z Senegalu, perkusistę z Chicago po Mongołów i Chińczyka spotkanych w Pekinie.

DAGADANA od początku działalności zagrała blisko 300 koncertów (Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).

Najnowsza płyta Dagi i zespołu DAGADANA wydana została również w Chinach.

W wolnym czasie lubi podróżować, chodzić na koncerty, spotykać się ze znajomymi w ulubionych poznańskich klubokawiarniach a także odwiedzać Termy Maltańskie.

www.dagadana.pl
www.facebook.com/dagadana