Agnieszka Rojewska

Można śmiało powiedzieć, że od 2009 roku jej życie usłane jest ziarnami kawy. Wcześniej pracowała w jednej z sieciówek. Zawsze jednak ciągnęło ją w stronę indywidualizmu i chęć odskoczni w inną galaktykę.

Okazja nadarzyła się, gdy poznała ludzi zafiksowanych na punkcie czarnego napoju. Nie minęły dwa lata, a udała się na Mistrzostwa Polski Barista, na których dostała się do finału. Swoboda, która jej wówczas towarzyszyła, pozwoliła na jeden z najlepszych występów na zawodach, w jakich miała przyjemność wziąć udział.

Wraz z nadejściem 2012 roku przyszedł czas na rewolucję w dopiero co raczkującym w Polsce temacie specialty coffee. Stworzony razem ze wspólnikami Brisman Kawowy Bar, który szybko stał się ambasadą kawy w sercu Wielkopolski. Z początkiem 2017 roku zakończyli współpracę, a przed Agnieszką otworzyły się kolejne perspektywy rozwoju.

Jednakże prawdziwe kawowe szaleństwo rozpoczęło się w 2015 roku. Wówczas, na chwilę przed mistrzostwami świata baristów w Seattle zmieniła kolor włosów na blond. Jasny kolor i ciemna kawa – każdy ma swój sposób na osiągnięcie Yin i Yang.

Obecnie z pasją zajmuje się doradztwem dla firm i osób, które chcą związać swoje życie z kawą. Poza tym prowadzi szkolenia jako autoryzowana trenerka SCA oraz wspiera tych, którzy w kawie widzą coś więcej niż tylko napój.